BJKAS 30 Mayıs Yorumu ve Düşüş Nedeni

Etiketler:

Beşiktaş hissesi 30 Mayıs 2012 Çarşamba günü, saat 12:15 itibariyle hızlı bir düşüş yaşadı ve birinci seans itibariyle tam % – 9,05 değer kaybetmiş oldu.

30 Mayıs 2012 BJKAS 1.Seans kapanış fiyatı : 4,32 tl

Saat 12’yi çeyrek geçeden sonra hissedeki hızlı düşüşün ana sebebi : UEFA tarafından Beşiktaş’a verilen 1 Yıl Avrupa kupalarından Men Cezası idir.

Beşiktaş’a bir yıl men cezası verilmesinin gerekçesi de, UEFA Mali kriterine uyulmaması olarak belirtilebilir. Uefa bu yıldan itibaren, spor kulüplerinin mali kriterlere uymasına büyük önem veriyor ve geçmiş yönetimin yaptığı hatalardan ötürü, Beşiktaş, bu sene malesef ülkemizi Avrupa’da temsil edemeyecek.

Bu kötü haberin, hisse senedi üzerindeki etkisi de beklenildiği gibi oldu. Seans sonuna yakın 4,28 Taban fiyatına gelen hissenin 4,32 kapanışı yaptığını belirtmiştik.

Şu anda ulaşılan fiyat, 12 Temmuz 2010 Yılından bu yana ulaşılan En düşük BJKAS hisse fiyatıdır.

BJKAS 30 Mayıs Yorumu ve Düşüş Nedeni ile Benzer Yazılar:

30 Mayıs 2012 Saat : 12:59

BJKAS 30 Mayıs Yorumu ve Düşüş Nedeni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."