Böbrek Naklinin Başarı Oranı Nedir?


Böbrek Naklinin Başarı Oranı Nedir?

Vücudumuzda bel üstünde yer alan iki böbreğimizin her ikisi de çalışamaz düzeye geldiğinde diyaliz makinesiyle birlikte yaşam imkanı tanınmaktadır. Ancak bu kesin bir sonuç değildir ve hastanın sürekli olarak diyaliz makinesine girmesi gerekmektedir. Bu sebeple de en çok tercih edilen yöntem böbrek nakli işlemidir. Ancak bu işlem için gerekli böbreklerin alınacağı vericileri bulma işlemi oldukça zordur.

Bu böbrekler kadavralardan alınabilir. Ancak böbrek nakli sırasında alınacak olan böbreklerin sağlıklı olması gerektiğinden böbrek nakli ihtiyacının tamamını kadavralar karşılayamaz. Bu sebeple de %98 oranında başarı sunan bu işlemler için aile üyeleri ya da akrabalar tercih edilmektedir.

Böbrek Naklinin Başarı Oranı Nedir? ile Benzer Yazılar:

13 Ağustos 2015 Saat : 6:41

Böbrek Naklinin Başarı Oranı Nedir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."