Borsa günü yükselişle kapattı


BIST 100 endeksi, dünkü kapanışa göre 106,43 puan artarken toplam işlem hacmi 3,6 milyar lira olarak gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,23, holding endeksi yüzde 0,06 yükseliş kaydetti. Günün en fazla kazandıran sektör endeksi yüzde 2,59 ile “orman, kağıt, basım”, en fazla değer kaybeden sektör endeksi ise yüzde 1,47 ile “turizm” oldu.

Güne küresel piyasalardaki pozitif havanın etkisiyle yükselişle başlayan BIST 100 endeksi, gün içinde 81.857,53 puana kadar çıktıktan sonra etkisini artıran satışlarla kazançlarının önemli bir kısmını geri verdi.

ABD’de açıklanan enflasyon verisi beklentiler doğrultusunda yüzde 0,2 artarken, sanayi üretimi ise yüzde 0,2 gerileyerek beklentilerin altında kaldı. ABD verilerinin ardından döviz kurları gerilese de, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin “Suriye’nin kuzey sınırının yüzde 75’i kapanmış durumda. Türklerle geri kalan 98 kilometreyi kapatmak için operasyona giriyoruz” açıklaması TL’nin güçlenmesini sınırladı.

Borsa günü yükselişle kapattı ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2015 Saat : 8:18

Borsa günü yükselişle kapattı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."