Borsa İstanbul 27 Kasım 2013 Gelişmeleri


Güne BDDK’nın dün akşam yayımladığı bireysel kredi ve kredi kartı harcamalarına sınırlama getiren düzenleme taslaklarının negatif etkisine karşın dengeli başlayan Borsa İstanbul’da, ilk seans oldukça düşük hacimli ve yatay bir seyir izlendi. İkinci seansta ABD’de açıklanan haftalık işsizlik başvuruları, Michigan Üniversitesi güven endeksi ve ISM Chicago PMI verilerinin beklentilerden iyi gelmesinin ardından etkisini artıran satışlar, BIST 100 endeksinin 75.000 puanın altına gerilemesine neden oldu.

Analistler, BIST 100 endeksinde 74.000 – 77.000 geniş bandının gündemde olduğunu belirterek, gün içinde 75.500 desteğinin kırılması ile satış baskılarının arttığına dikkati çekiyor. Dolar/TL paritesinin gelişmekte olan ülke para birimlerinin seyrine paralel olarak yükseliş eğilimini devam ettirmesi ve gün içinde 2,0279’a kadar yükselmesinin hisse senedi piyasasında negatif etkiye neden olduğunu ifade eden analistler, yarın ABD piyasalarında Şükran Günü nedeniyle işlem yapılmayacağını, dolayısıyla daha sakin ve düşük hacimli bir seyir izlenebileceğini tahmin ediyor.

Borsa İstanbul 27 Kasım 2013 Gelişmeleri ile Benzer Yazılar:

27 Kasım 2013 Saat : 11:15

Borsa İstanbul 27 Kasım 2013 Gelişmeleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."