Borsalar “PPK” sonrası sakin


BIST 100 dünkü kar satışları ile gelen gerileme sonrasında bugün yön ararken, Türk Lirası euro ve dolar karşısındaki güçlenişin ardından sınırlı ölçüde değer kaybediyor. Yurtiçi piyasalarda gözler bugün özellikle yurt dışındaki yoğun veri takviminde.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizini yüzde 8.25 olarak korurken, marjinal fonlama faizi ise yüzde 12’den yüzde 11.25’e, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranını ise yüzde 11.5’ten yüzde 10.75’e düşürdü. Borçlanma faiz oranı ise değiştirilmeyerek yüzde 7.5’te kaldı.

Yurtiçi piyasalarda dün, TCMB’nin faiz oranlarına ilişkin kararları açıklamasının ardından, BIST 100 endeksi kazançlarını geri verirken, döviz kurları üç haftanın en düşük seviyesini gördü.

Borsalar “PPK” sonrası sakin ile Benzer Yazılar:

28 Ağustos 2014 Saat : 5:52

Borsalar “PPK” sonrası sakin Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."