Brent petrolü 2 haftanın en yükseğine yakın


Brent petrolü, Ukrayne ve Rusya arasındaki gerilimin yeniden tırmanmasının enerji kaynaklarını tehdit edebileceği endişeleri ile, 2 haftanın en yüksek kapanış fiyatına yaklaşıyor. Batı Teksas türü ham petrol (WTI) New York’ta yükseliyor.

Brent petrolü Londra’da yüzde 0.3 yükseldi. Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, ‘Rus işgali’ diye nitelediği Rus yanlısı isyancıların çatışmaların şiddetini artırarak kazanımlar edindiği hadiselere karşıbir güvenlik toplantısı çağrısında bulundu. Irak’ta Kürt peşmerge birlikleri Ain Zala ve Batma petrol sahalarını geri aldı.
Amsterdam’daki ABN Amro Bank NV enerji ekonomisti Hans van Cleef ” jeopolitik gerilim etkili oluyor. Fiyatlar artmayabilir, ancak gerilemeyecekleri kesin” dedi.

Brent petrolü 2 haftanın en yükseğine yakın ile Benzer Yazılar:

28 Ağustos 2014 Saat : 5:51

Brent petrolü 2 haftanın en yükseğine yakın Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."