Ceyhan’a petrol akışı yeniden başlıyorBloomberg’in üst düzey yetkiliye dayandırdığı habere göre depremlerin ardından durdurulan Ceyhan Terminali’ne yönelik petrol akışı bugün tekrar başlatılıyor.

Üst düzey yetkilinin Bloomberg’e verdiği bilgiye göre, önlem amaçlı durdurulan akışlar gerekli kontrollerin sağlanmasının ardından önce tanklar için başlatıldı. Yetkilinin verdiği bilgiye göre, tankerler için de akış birazdan başlayacak. Bu, Irak ve Bakü’den gelen petrollerle birlikte ihracatın da yeniden başlayacağı anlamına geliyor.

Kuzey Irak ve Azerbaycan petrolü için önemli bir terminal olan Ceyhan’dan Ocak ayı içinde günde 1 milyon varilin üzerinde petrol ihraç ediliyordu.

Yetkilinin verdiği bilgiye göre, Türk özel sektörü ve TPAO’nun kullandığı Dörtyol terminaline yönelik akış da başlıyor.

Ceyhan’a petrol akışı yeniden başlıyor ile Benzer Yazılar:

7 Şubat 2023 Saat : 2:27

Ceyhan’a petrol akışı yeniden başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."