Çin hisseleri “talep endişesi” Nedeniyle değer kaybediyor


Çin hisseleri “talep endişesi” Nedeniyle değer kaybediyor

Çin hisselerinin çoğu, ekonomik büyümenin yavaşlaması ile birlikte emtiaya olan talebin zayıflayacağı endişesi ile değer kaybediyor. Gösterge endeksteki fiyat dalgalanmaları, 4 yılın en yüksek seviyelerine ulaştı.

Jiangxi Copper Co. yüzde 2.8 gerileyerek materyal üreticilerindeki düşüşlere öncülük etti. Yanzhou Coal Mining Co., yüzde 4.6 değer kaybetti. Industrial & Commercial Bank of China Ltd. ve China Construction Bank Corp., yüzde 3’ten fazla artış ile finans hisselerindeki yükselişleri hızlandırdı. Citic Securities Co. yüzde 4.1 prim yaptı.

Şanghay Bileşik Endeksi, yüzde 1.8 kadar artış göstermesinin ardından yüzde 0.2 düşerek yerel saat ile 14:19’da 3,014.28 puan oldu. CSI 300 Endeksi yüzde 0.3 arttı. Hong Kong’da Hang Seng China Enterprises Endeksi yüzde 0.8 yükselirken, Hang Seg Endeksi yüzde 0.3 geriledi.

Çin hisseleri “talep endişesi” Nedeniyle değer kaybediyor ile Benzer Yazılar:

17 Aralık 2014 Saat : 4:33

Çin hisseleri “talep endişesi” Nedeniyle değer kaybediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."