Çin piyasaları 7%’lik düşüşün ardından yine durdu


Çin piyasaları 7%’lik düşüşün ardından yine durdu

Şanghay Borsası, Perşembe günü Şanghay Bileşik Endeksinin 30 dakika içinde 7,21% oranında değer kaybetmesinin ardından durduruldu.

Piyasa hissiyatı, Çin Merkez Bankası’nın Yuan’ın resmi orta noktasını güncellemesinin ardından darbe aldı. Bu, Ağustos’tan beri orta noktada gerçekleştirilen en büyük düşüş oldu.

Bazı piyasa katılımcıları, bunların Çin’in piyasaları güçlendirmek üzere uyguladığı bir taktik olduğunu düşünüyor.

Çin piyasaları 7%’lik düşüşün ardından yine durdu ile Benzer Yazılar:

8 Ocak 2016 Saat : 4:26

Çin piyasaları 7%’lik düşüşün ardından yine durdu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."