Çinko ve kurşun “sert” yükseldi


Yükseliş beklentisinin metallerde sert çıkışlara neden olması ile birlikte, Çinko Londra piyasasında dokuz yılı aşkın sürenin en yüksek seviyesine çıkarkeni kurşun 2011’den bu yana en yüksek kapanışını gerçekleşrtirmeye yöneldi. Ancak traderlarin izlediği ivme göstergesi, piyasaların aşırı satım durumunda olduğunu işaret ediyor.

Sanayi metalleri, üç yıl süren düşüşün ardından, 2016 yılında, Çin’de talep büyümesinin istikrar kazanması, ABD’de yeni başkan Donald Trump’ın altyapı yatırımlarını hızlandıracağını ve ABD ekonomisini yeniden canlandıracağını taahhüt etmesi ve kapanan madenlerin arzı azaltması ile birlikte yüzde 30 değer kazandı. Çinli yatırımcıların spekülatif alımları da fiyatları destekledi.

Londra Metasl Borsası’nın bu yıl en iyi performans gösteren madeni olan Çinko yü

CRU Group analisti Dina Yu, “Cevher arzındaki darlık ve önümüzdeki aylarda üretim tesislerinde potansiyel üretim kesintilerinden dolayı, çinko ve kurşunda beklentimiz yukarı, ancak rallinin hızı beklentilerimizi aşmış durumda,” dedi ve “Temel göstergelerde, böyle sert bir yükselişi açıklayabilecek büyük değişiklikler yok. Piyasa tüm metallerdeki yukarı beklentilerden destek alıyor” şeklinde görüş bildirdi.

Çinko ve kurşun “sert” yükseldi ile Benzer Yazılar:

28 Kasım 2016 Saat : 7:49

Çinko ve kurşun “sert” yükseldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."