Dedicated Server Hosting


Hosting nedir?

Hazırladığınız web sayfalarını, resimlerin, videoların veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulması işini yapmaya hosting nedir.

Hosting işi yapan firmaların, Sitenizi internette yayınlamak için özel olarak üretilmiş bilgisayarları, bağlantı omurgası çok hızlı olan hatları ve kesintisiz elektrik alt yapısına cihazları vardır.

Hosting Çeşitleri Nelerdir? Host Türleri Nelerdir?

Shared Hosting: Paylaşımlı hosting olarak adlandırılır. Bu hosting çeşitinde tek bir bilgisayar (sunucu) içinde, sunucunun bant genişliği ve fiziksel gücüne göre fazla sayıda hosting barındırılır. Share Hosting içinde barındırılan siteler genelde düşük ziyaretçi yoğunluğuna sahip sitelerdir.

Co-Location: Bu hosting çeşitinde sunucu olarak kullanılacak bilgisayarı, hosting şirketine yada Datacenter’a kendiniz verirsiniz. Hosting şirketi sizin kendilerine götürmüş olduğunuz bilgisayara (sunucuya) band trafiği ve elektirik hizmeti sağlar.

Sunucu içinde kullandığınız yazılımların parasını ve güvenliği kendiniz yönetirsiniz.

Reseller Hosting: Shared hosting sunucuların bir gelişmiş hosting modelidir. Reseller hosting işi yapanlar ellerindeki paylaşımlı sunucudaki kiralık bölümleri satıp para kazanırlar.

Dedicated Server Hosting: Bu hizmet modelinde, hosting firması sizinle sözleşme yapar ve ihtiyacınız doğrultusunda size Sunucu kiralar. Sunucunun tüm bakım ve optimizasyon işlemini hosting firması karşılar. Siz sadece aylık sabit kiralam bedelini ödersiniz.

Dedicated Server Hosting ile Benzer Yazılar:

19 Mart 2014 Saat : 12:48

Dedicated Server Hosting Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."