Dolar 4 ayın zirvesine çıktı


Dolar, ABD’de istihdam artışının dengeli bir şekilde devam ettiğini gösteren verinin faiz artışını yaklaştıracağına ilişkin beklentilerle birlikte, dört ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Dolar, ABD Çalışma Bakanlığı’nın Temmuz ayında 215 bin istihdam sağlandığını açıklaması sonrası, çoğu önemli para birimi karşısında güçlendi. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı 225.000 olmuştu. Fed yetkilileri, 2006’dan bu yana ilk kez faiz artışı yapmaya hazırlanıyor.

California’da bulunan Silicon Valley Bank Döviz Traderı Pete Karabatos veri öncesi “200 bini aşan herhangi bir veri doalr için destekleyici olacaktır. Herhangi bir sürpriz beklemiyorum” dedi.

Bloomberg Spot Dolar Endeksi yüzde 0.3 yükselerek, New York saati ile 08:58’de 1,218.80 oldu ve dört ayın en yüksek seviyesini gördü. Dolar euro karşısında ise yüzde 0.5 artışla 1.0869 oldu.

Dolar 4 ayın zirvesine çıktı ile Benzer Yazılar:

9 Ağustos 2015 Saat : 5:40

Dolar 4 ayın zirvesine çıktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."