Dolar, ABD enflasyon verisiyle yükselişini sürdürdü


Dolar, ABD enflasyon oranının Ekim ayında artış kaydetmesiyle güçlenen Fed’in gelecek ay faiz artırımına gideceği yönündeki spekülasyon ile birlikte euro karşısında yedi ayın yükseğinde seyretmeye devam ediyor.

Dolar, euro karşısında yükselişini üçüncü günde sürdürdü. Yükselişte, fabrika üretiminin üç aydan bu yana Ekim’de ilk kez arttığını işaret eden rapor etkili oldu. Euro, Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Peter Praet’in, politika yapıcıların yatırımcıların ve tüketicilerin, yetkililerin enflasyonu canlandırmaya ilişkin öngörülerine olan inancını kaybedeceğini ifade etmesiyle birlikte önemli paraların çoğu karşısında düştü.

Dolar, ABD enflasyon verisiyle yükselişini sürdürdü ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2015 Saat : 8:16

Dolar, ABD enflasyon verisiyle yükselişini sürdürdü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."