Dolar yen karşısında 2 ayın zirvesini gördü


Amerikan ekonomisine ilişkin iyimserliğin desteğiyle dolar yen karşısında 2 ayın zirvesine dokundu

Dolar, ABD’de özel sektör istihdamın Mart ayında bu yılın en dik artışını göstermesi ile, Fed’in faiz oranlarını artıracağı iddiasını güçlendirmesi sonrasında yen karşısında iki ayın zirvesine tırmandı.

Dolar ayrıca, ABD’de fabrika siparişlerinin Şubat’ta yükselmesi ve 4 Nisan’da açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisinde artış beklenmesi ile, 16 önemli para biriminin çoğu karşısında güçlendi. Euro yen karşısında, Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) yarınki toplantısı öncesi dalgalandı. Yeni Zelanda doları bütün önemli para birimleri karşısında zayıflarken, Norveç kronu ise işsizliğin gerilemesi ile yükseldi.

Dolar yen karşısında 2 ayın zirvesini gördü ile Benzer Yazılar:

2 Nisan 2014 Saat : 10:52

Dolar yen karşısında 2 ayın zirvesini gördü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."