Dolar/TL 3.81’i, borsa 110 bin puanı aştı


Güne düşüşle 3.77 seviyelerinden başlayan kur, yarınki Fed kararı öncesi kademeli olarak yükselişe geçti ve akşam saatlerinde kritik 3.81’e kadar çıktı.

Euro/TL de%0.4’ü aşan artışla 4.43 seviyesinden işlem görüyor. Borsa ise %1’i aşan yükselişle 110 bin seviyesini aştı. Sparta&Co Kurucu Ortağı Taner Özarslan Bloomberg HT’ye “Borsalar riskleri görmek istemiyor ve bol para riskli entrümankları arayıp buluyor. Tüm dünyada hisse senetlerine hala güçlü bir ilgi var; bu Türkiye Borsalarını da etkiliyor. Ancak bu uzun vadede sürdürülebilir değil” yorumunu yaptı. Özarslan Dövizdeki hareketlenmenin de olumsuz olduğunu ve reel sektörde Türkiye’nin kırılganlığnı artıran bir etken olduğunu kaydetti.

ABD’de yaklaşık 17 yılın zirvesine yükselen Tüketici Güveni verisi de doların küresel piyasalardaki yükselişini destekledi.

Dolar/TL son olarak geçen hafta ABD ile vize gerilimi, jeopolitik riskler, yeni Fed Başkanı beklentisi ve doların küresel piyasalarda güçlenme eğilimiyle 3.84’e kadar yükselmişti.

Yarın akşam Fed’in faiz kararı açıklanacak. Faiz oranlarında bir değişim beklenmese de üyelerin enflasyon konusundaki görüşleri ve Aralık ayıda olası faiz artışıan yönelik verilecek sinyaller dikkatle izlenecek.

Cuma günü ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam verisi de piyasalar açısından belirleyici olacak.

Dolar/TL 3.81’i, borsa 110 bin puanı aştı ile Benzer Yazılar:

31 Ekim 2017 Saat : 7:58

Dolar/TL 3.81’i, borsa 110 bin puanı aştı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."