Dolar/TL’de yükseliş sürer mi?


Geçen hafta 3.47’yi aşarak tarihi rekor seviyeyi test eden kur yeni haftaya hafif düşüşle başladı. Bloomberg HT’ye konuşan uzmanlar ‘kurdaki yükseliş tamam mı, devam mı?’ sorusuna yanıt verdi.

Ekonomist Gizem Öztok Altınsaç Türk Lirası’nda kısa vadede bir miktar değer kazancı olabileceğini ancak uzun vadede dolarda yükseliş beklediğini söyledi.

Kurdaki yükselişin nedenlerini sıralayan Altınsaç, “TL’deki değer kaybının 2 temel sebebi var; biri yurtdışı kaynaklı. Diğeri ise iç dinamikler.. Dışarıdan kaynaklanan köpük alınabilir. İçeriye bakılırsa, Türkiye’nin iç dinamiklerinde ciddi bir sıkıntı var şu aşamada. Politik ajanda yüklü. Avrupa Parlamentosu kararı olsun, Suriye olsun dış politikada da çok rahat bir dönem söz konusu değil. Bunlar temelde TL’de baskıya sebep olur.

Ama ben kısa vadede kurda 3.40’ların altının söz konusu olacağını düşünüyorum. Ama dediğim kısa vadeli olur, yoksa ana yön dolarda yine yukarı.” yorumunu yaptı.

Dolar/TL’de yükseliş sürer mi? ile Benzer Yazılar:

28 Kasım 2016 Saat : 7:50

Dolar/TL’de yükseliş sürer mi? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."