Draghi: Diğer aktörlerin katkı zamanı geldi


AMB Başkanı Draghi, AMB’nin görev alanına girmeyen konularda diğer aktörlerin de katkı zamanının geldiğini söyledi

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi, Roma’da yaptığı konuşmada, merkez bankalarının orta vadede, temelde yapabileceklerine ve başarmakla görevlendirildiklerine, yani fiyat istikrarına odaklanması gerektiğini söyledi.

Draghi, merkez bankacıların, kamuoyunun güvenini, yalnızca görevini yaparak devam ettirebileceklerini ve AMB’nin attığı adımların yalnızca görevinden uzaklaşmak olmadığını, bu hareketlerin, durumun gerektirdiği “tüm gerekli araçların” kullanılması olduğunu belirtti.

Draghi: Diğer aktörlerin katkı zamanı geldi ile Benzer Yazılar:

10 Aralık 2013 Saat : 5:20

Draghi: Diğer aktörlerin katkı zamanı geldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."