Draghi: Eurodaki düşüş politikalardaki farklılığı yansıtıyor


Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi, eurodaki düşüşün dünya genelindeki para politikalarında görülen ayrılıklara uyumlu olarak hareket ettiğini ifade etti.

Draghi, “Döviz kurundaki hareket Avrupa’nın para politikası karşısında diğer önemli ülkelerin para politikalarında farklı yollar izlenmesini yansıtıyor. Bizim para politikamız genişletilmiş bir zaman dilimi için uyumlu olmayı sürdürürken, başka ülkelerin para politikaları kademeli olarak ekonomik toparlanmanın ilerlediği açıklaması yapabilirler” diye konuştu.

AMB’nin faiz oranlarında indirim ve bankalar için hedefli uzun vadeli kredi kararlarını da içeren teşvik önlemleri açıkladığı Haziran ayından bu yana Euro dolar karşısında yüzde 6 düşüş kaydetti ve 1 yıldan uzun bir sürenin en düşüğüne yakın seviyeden işlem görüyor. Merkez bankası yetkilileri bu ay faiz oranını tekrar düşürdüler ve bankanın varlığa dayalı menkul kıymet ve ipotekli tahvil satın alımları yapacağını belirttiler.

Draghi: Eurodaki düşüş politikalardaki farklılığı yansıtıyor ile Benzer Yazılar:

24 Eylül 2014 Saat : 9:41

Draghi: Eurodaki düşüş politikalardaki farklılığı yansıtıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."