Dünyanın en zenginleri 182 milyar $ kaybetti


Dünyanın en zengin 400 kişisi bu hafta kolektif servetlerinden 182 milyar dolar kayıp verdi. Kayıplarda, Çin’in imalat sanayi verisindeki zayıflık ve emtia fiyatlarındaki düşüşün küresel piyasaları aşağı çekmesi etkili oldu.

Warren Buffett and Glencore Plc’den Ivan Glasenberg gibi isimleri içeren Bloomberg Milyarderler Endeksi’ndeki haftalık düşüş Eylül 2014’ten bu yana en yüksek seviyede gerçekleşti. Endeks üyelerinin net birleşik değeri sadece Cuma günü 76 milyar dolar düştü. Öte yandan ABD’de Standard & Poor’s 500 Endeksi 2011’den bu yana en kötü haftayı geçirdi.

Yatırım danışmanlığı şirketi Aspiriant’ın direktörüJohn Collins, “182 milyar dolar büyük bir rakam olsa da onlar için bu önemsiz bir yüzde. Böyle bir hafta çok kötü gibi geliyor ancak bir adım geri attığınızda, büyük resimde bu bir felaket değil” dedi.

Cuma günkü kayıplar dünyanın en zengin 400 kişisini yılın başından bu yana kazanımlar bakımından kırmızı alan taşıdı. Bu kişiler şu an 2015’te 74 milyar dolar aşağıda görünüyor. Net kolektif değerleri ise 3.98 trilyon dolar seviyesinde.

Dünyanın en zenginleri 182 milyar $ kaybetti ile Benzer Yazılar:

22 Ağustos 2015 Saat : 8:49

Dünyanın en zenginleri 182 milyar $ kaybetti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."