El-Erian: Piyasalarda gaddar bir hafta


Ünlü fon yöneticisi Muhammed El-Erian, piyasalarda geçtiğimiz hafta görülen sert hareketleri Bloomberg News’a değerlendirdi. Sonraki hareketin ne olacağını sorgulayan El-Erian, bu kez destek için merkez bankalarına bel bağlanmaması gerektiğini vurguladı.

El Erian’ın değerlendirmeleri şöyle;

Tüm dünyada yatırımcılar, yaralarını sarmaya çalışmakla birlikte, gelecek haftaya biraz kaygıyla bakacak. Kayıpların gaddar haftası, Dow Jones Endeksi’nin 500 puandan (yüzde 3) fazla düşmesi ve önceki zirvenin yüzde 10’dan daha fazla altına düşerek düzeltme durumuna girmesi ile birlikte, ABD hisse senedi piyasalarındaki sıkıntılı kapanışla daha da ön plana çıktı. Geçen haftanın kayıplarına, gelişen piyasa para birimleri ve petrol dahil, diğer yerlerdeki daha büyük kayıplarlar eşlik etti.

El-Erian: Piyasalarda gaddar bir hafta ile Benzer Yazılar:

22 Ağustos 2015 Saat : 8:40

El-Erian: Piyasalarda gaddar bir hafta Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."