9 Mayıs En Çok Kazandıran Hisse EUKYO


9 Mayıs 2012 Çarşamba günü en fazla kazandıran hisse senedi EUKYO oldu. Euro Kapital Yatırım Ortaklığı hissesi, 9 Mayıs gününü % 8,96 prim ile kapattı.

31 Ocak 2012 Günü 2,08 Tl fiyatına sahip olan EUKYO, bu tarihten itibaren 27 Nisan 2012’ye dek hızla artarak 10,50 Tl fiyatına ulaşmış oldu.

Hissede, yalnızca 3 ay içerisinde % 500’ü aşkın rekor bir prim yaşandığını görebiliyoruz. Elbette, böylesine hızlı ve spekülatif artışların akabinde, kar satışlarının gelmesi son derece doğal olarak kabul edilebilir. Hissede kar satışları 30 Nisan – 8 Mayıs tarih aralıklarında yapıldı. Bu kar satışlarıyla beraber, 10,5 tl fiyatından 5,18 tl fiyatına geri çekilme görüldü.

9 Mayıs gününün en çok kazandıran hissesi olan EUKYO Hissesinde, kar satışlarının kaldığı yerden devam etme ihtimali de mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Nitekim, hissenin sadece 3 ay önce 2 tl fiyatlarında olduğunu hatırlatmalıyız.

9 Mayıs En Çok Kazandıran Hisse EUKYO ile Benzer Yazılar:

10 Mayıs 2012 Saat : 2:38

9 Mayıs En Çok Kazandıran Hisse EUKYO Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."