Enflasyonla yükselen dolar/TL’de artış sürer mi?


Dolar/TL , enflasyonun yaklaşık 9 yılın en yüksek seviyesine çıkmasıyla yönünü yukarı çevirerek 3.64 seviyesine yükseldi. Bloomberg HT’ye kur beklentilerini anlatan uzmanlar yükselişin devam etmeyeceğini öngörüyor.

ING Bank Döviz Masası Müdürü Burçin Metin Bloomberg HT’ye Dolar/TL ‘de gelecek birkaç hafta düşüş olabileceğini söyledi.

Metin “Enflasyonda hızlı bir yükseliş gördük, bu da Türk Lirası üzerindeki baskıyı artırıyor. Merkez Bankası zaten repo tarafından herhangi bir likidite vermeyerek orada sıkılaştırmaya devam edeceği sinyalini verdi. MB’nin repo piyasasında likidite vermeyeceğini ve ortalama fonlamayı %11.75’e kadar yükselteceğini düşünüyorum.

Kur tarafında enflasyon nedeniyle yükseliş görüyoruz ancak bunun süreceğini düşünmüyorum. Önümüzdeki günlerde 3.62’lere gerileme göreceğimizi ve 2 hafta boyunca daha pozitif TL göreceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Enflasyonla yükselen dolar/TL’de artış sürer mi? ile Benzer Yazılar:

3 Nisan 2017 Saat : 6:45

Enflasyonla yükselen dolar/TL’de artış sürer mi? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."