Euro dolara karşı bir haftanın zirvesinde


Euro, imalat ve hizmet sektörlerinin bu ay beklenenden daha hızlı genişleyebileceğini gösteren anket sonrasında, dolara karşı bir haftayı aşkın sürede en büyük yükselişini kaydetti.

Yatırımcılar, bu haftaki tahvil alımı azaltımı spekülasyonlarına rağmen Fed’in faiz oranlarını gelecek sene sıfıra yakın tutacağını tahmin ederken, dolar 16 büyük para birimine karşı değer kaybetti. Norveç kronu, ihracat fazlasının genişlemesiyle ralli yaptı ve Avustralya doları düştü. G-7 ülkelerinin para birimlerini gösteren endeksin volatilitesi 10 haftanın zirvesinden düştü.

Euro dolara karşı bir haftanın zirvesinde ile Benzer Yazılar:

16 Aralık 2013 Saat : 11:10

Euro dolara karşı bir haftanın zirvesinde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."