Euro “Macron” ile 6 haftanın zirvesine yaklaştı


Euro, Euro Bölgesi karşıtı Marine Le Pen’in Cumhurbaşkanlığı yarışında taban kaybettiğini işaret eden bir anketin ardından yükselerek altı haftanın zirvesine yaklaştı.

Fransa seçimlerinin bağımsız adayı Emmuel Macron’un ulusal münazarada Le Pen’in önüne geçerek beş aday arasında en ikna edici aday olarak öne çıktığını gösteren anket ile birlikte euro, 10 önemli para karşısında güçlendi.

Euro, tahvil alım programı sona ermeden önce faiz artırımına gidilmesinin değerlendirildiği söylenen Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) bu ayki toplantısı ardından, yükselişe geçmişti.

Tokyo’da Mizuho Bank Ltd. baş piyasa ekonomisti Daisuke Karakama, “Siyasi belirsizlikteki azalma, Euro Bölgesi’nde var olan önemli cari fazla ve AMB’nin faiz artırımını değerlendiriyor gibi görünmesi euroyu destekliyor” dedi.

Euro/Dolar paritesi, TSİ 08:05’te yüzde 0.17 artarak 1.0757 seviyesinden alıcı buldu. Euro, Pazartesi günkü işlemlerde 1.077’ye kadar yükseldi.

Euro “Macron” ile 6 haftanın zirvesine yaklaştı ile Benzer Yazılar:

21 Mart 2017 Saat : 5:00

Euro “Macron” ile 6 haftanın zirvesine yaklaştı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."