Fed/Brainard: Faiz artışı küresel çalkantı nedeniyle yavaş olabilir


Fed Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, küresel ekonomik büyümenin düşük olmasına bağlı olarak faiz artış hızının beklenenden daha yavaş olabileceğini belirtti.

New York’taki para politikası konferansında konuşan Brainard yurtdışındaki risklere vurgu yaptı.

Brainard, “ABD’nin son 1,5 yılda döviz kurunda meydana gelen değerlenme, varlık fiyatları ve uzun vadeli tahvil getirilerindeki değişimler nedeniyle yaşadığı finansal sıkılaşma, federal fonlama oranlarında 75 baz puandan fazla artırıma eş değer” dedi.

Fed/Brainard: Faiz artışı küresel çalkantı nedeniyle yavaş olabilir ile Benzer Yazılar:

28 Şubat 2016 Saat : 4:18

Fed/Brainard: Faiz artışı küresel çalkantı nedeniyle yavaş olabilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."