Fed/Evans: Faiz artışı için sabırlı olunmalı


Chicago Fed Başkanı Charles Evans, ABD Merkez Bankası (Fed) faiz artışının zamanını tartışırken, ‘sabırlı’ olunması gerektiğini belirtti.

Bölgesel Fed başkanlarından faiz artışının zamanı konusunda farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Chicago Fed Başkanı Charles Evans da tartışmaya katılarak ” Bugün karşılaştığımız en büyük tehlike kısıtlayıcı para koşulları yaratmaktır. Erken faiz artışı çağrılarından oldukça rahatsızım” diye konuştu.

Fed Açık Piyasa Komitesi’nde 17 Eylül’de faiz artışı konusunda ‘kayda değer’ süre ifadesinin kalması konusunda çoğunluk hemfikir olmuştu. Bu duruma karşı çıkanlar yalnızca Dallas Fed Başkanı Richard Fisher ve Philadelphia Fed Başkanı Charles Plosser olmuştu.

Fed/Evans: Faiz artışı için sabırlı olunmalı ile Benzer Yazılar:

24 Eylül 2014 Saat : 9:46

Fed/Evans: Faiz artışı için sabırlı olunmalı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."