Fed’in “azaltım mesajı”


Parasal genişleme programının azaltım zamanına ilişkin yatırımcıları birçok kez hatalı yönlendirmesinin ardından Fed bu kez tahvil alımlarının azaltımının, ekonomik görünüme bağlı olacağını vurguluyor. Tahvil piyasaları ise bu kez mesajı almış görünüyor.

Yetkililer 18 Eylül’de aylık 85 milyar dolarlık tahvil alımlarını devam ettirerek, traderları şaşırttı ve dünya genelinde piyasaları şaşırttı. Yatırımcılar, Fed Başkanı Ben S. Bernanke’nin Mayıs’taki “ilerideki birkaç toplantıda” tahvil alımlarını azaltmaya başlayacağı ifadelerine odaklanarak, 1 yılın en zayıf aylık istihdam kazançlarını ve işçilerin çalışma gücünden ayrılmasıyla gerileyeren işsizlik oranlarını görmezden geldi.

Fed’in “azaltım mesajı” ile Benzer Yazılar:

16 Aralık 2013 Saat : 11:12

Fed’in “azaltım mesajı” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."