Fed/Kashkari: Fed faiz artırımını ertelemeliydi


Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, faiz artırımına ilişkin karşıt görüşünü değerlendirdi.

Henüz çekirdek enflasyondaki düşüşün geçici olup olmadığını henüz bilmediğini ifade eden Kashkari, Fed’in bilanço küçültme planının olumlu bir adım olduğunu belirtti.

“Fed daha fazla enflasyon verisi için faiz artırımı ertelemeliydi” diyen Kashkari, tam istihdama yaklaşıldığını ama henüz oraya varıldığı konusunda emin olmadığını söyledi.

Kashkari, “Fed yüzde 2’lik enflasyon hedefine yaklaşıyormuş gibi görünmüyor” dedi.

Fed/Kashkari: Fed faiz artırımını ertelemeliydi ile Benzer Yazılar:

18 Haziran 2017 Saat : 1:47

Fed/Kashkari: Fed faiz artırımını ertelemeliydi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."