Fitch notu ve görünümü teyit etti


Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Türkiye’nin ‘BBB-‘ kredi notu ve “durağan” görünümünü teyit etti.

Çoğu ekonomist de Fitch’ten not ve görünümde değişiklik beklemiyordu.

Fitch Ratings, 2015 yılının son not değerlendirmesinde Türkiye’nin kredi notunu en düşük yatırım yapılabilir seviye olan “BBB -” ve görünümü “durağan” olarak teyit etmişti.

Türkiye’nin S&P nezdindeki kredi notu yatırım yapılabilir seviyenin hemen altında “BB+”‘da ve “negatif” görünümde bulunurken, Moody’s Türkiye’yi yatırım yapılabilir seviye sınırı olan “Baa3” seviyesinde ve “negatif” görünümle değerlendiriyor.

Fitch notu ve görünümü teyit etti ile Benzer Yazılar:

28 Şubat 2016 Saat : 4:16

Fitch notu ve görünümü teyit etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."