Gedikli: Faiz indirimlerinin devam etmesi lazım


Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Bülent Gedikli, NTV televiyon kanalında katıldığı bir programda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz indirimlerinin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Gedikli, Fed’in olası faiz artırımının halihazırda fiyatlanmış olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı, TL’nin gereğinden fazla değer kazanmaması gerektiğinin altını çizdi ve TCMB rezevlerinin artırılması gerektiği vurguladı.

Gedikli, Türkiye’de erken serçim olmayacağını söyledi.

Gedikli: Faiz indirimlerinin devam etmesi lazım ile Benzer Yazılar:

9 Haziran 2016 Saat : 7:02

Gedikli: Faiz indirimlerinin devam etmesi lazım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."