Gelişen piyasa hisseleri 16 ayın en yükseğinde


ABD istihdam verisinin beklentilerin üzerinde gelmesinin gelişen ülkeler için ihracat görünümünü desteklemesiyle gelişen piyasa hisseleri, 16 ayın en yüksek seviyesine tırmandı. Erste Group Bank AG, zarar açıklayacağını bildirmesinin ardından Çek Cumhuriyeti’nde değer kaybına uğradı.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AS, Sharp Corp.’un Avrupa ev cihazları satışlarını şirkete transfer edebileceğinin açıklanmasının ardından İstanbul’da 2007’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Shimao Property Holdings Ltd., Çin inşaat şirketlerindeki yükselişe öncülük etti. Filipin gösterge endeksi, enflasyonun Haziran ayında yavaşlamasıyla Mayıs 2013’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.. Erste Group Bank AG, Prag’ta yüzde 15 değer kaybına uğradı. Macaristan hisseleri düşerken, Rusya rublesi zayıfladı.

Gelişen piyasa hisseleri 16 ayın en yükseğinde ile Benzer Yazılar:

6 Temmuz 2014 Saat : 2:07

Gelişen piyasa hisseleri 16 ayın en yükseğinde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."