Goldman: Petroldeki ralli uzun ömürlü olmayabilir


Petrol bu hafta yükseliş gösterdi ancak Goldman Sachs rallinin uzun ömürlü olmayacağı uyarısında bulundu.

Batı Teksas türü ham petrol (WTI) kontratı, son günlerde iki haneli bir yükseliş gösterdi ve Perşembe günü Temmuz’dan bu yana ilk kez varil başına 50 doların üzerine çıktı.

Goldman Sachs emtia araştırmaları müdürü Jeffrey Currie, “Bu ralli, geçtiğimiz hafta zayıf gelen ABD istihdam verisinin ardından varlıklarda yeniden risk alınması ile birlikte ortaya çıktı ancak petroldeki hareketlenme daha büyük oldu, hala yüksek olan kısa pozisyonlanma ve kilit teknik seviyelerin kırılması ile şiddetlendi” değerlendirmesi yaptı.

Goldman’a göre problem temellerde bir değişim görülmemiş olması, ABD’de üretimin düşüş göstermesine rağmen, piyasa halen arz fazlası sorunu yaşıyor. ABD’deki kaya gazı petrolü üretimi petrol fiyatlarındaki düşüşe öncülük etmiş olsa da Currie’ye göre şu an arz fazlası ABD dışındaki üretimden dolayı devam ediyor.

Goldman: Petroldeki ralli uzun ömürlü olmayabilir ile Benzer Yazılar:

12 Ekim 2015 Saat : 3:34

Goldman: Petroldeki ralli uzun ömürlü olmayabilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."