Goldman: Temmuz faiz artırımı için canlı


S&P 500 Endeksi tüm zamanların zirvesine ulaşırken, Goldman Sachs Group Inc.’in yatırımcılar için bir uyarısı var: Fed Başkanı Janet Yellen kazançlarınızı sınırlamak için burada.

Bankanın borçlanma araçları stratejisi birim yöneticisi Charles Himmelberg’e göre Fed, şahin yanlısı tavrından güvercine dönüp, daha sonra tekrar şahin bir tavır alırken mali şartlardaki dalgalanmalardan önemli ölçüde etkileniyor.

Söz konusu durumda finansal şartlar, ABD büyüme görünümünde etkili olan doların seviyesi, ABD 10 yıllık tahvillerinin faizi ve hisse senetleri oluyor.

Himmelberg, “istihdam piyasalarının sıkılaşması ve enflasyonun artmasıyla, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) daha geniş parasal şartlara geniş para politikasından daha fazla vazgeçerek cevap vermesinin ihtimal dahilinde olduğunu düşünüyoruz” dedi. Himmelberg, “Bu ‘Yellen çağrısı’ riskli varlıklarda yukarı yönlü riskin sınırlayabilir” şeklinde devam etti.

Himmelberg, “ABD ekonomistlerimizin ikinci bir artırıma yüzde 40 ihtimal vermesiyle, Temmuz ayı toplantısında faiz artırımına gidilmesi ihtimalinin canlı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Goldman: Temmuz faiz artırımı için canlı ile Benzer Yazılar:

9 Haziran 2016 Saat : 6:55

Goldman: Temmuz faiz artırımı için canlı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."