Halkbank’ın ilk çeyrek karı 584 milyon lira


Halk Bankası’nın, Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olduğunu belirten Taşkesenlioğlu, müşteri ve ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunmaya devam etiklerini aktardı.

Taşkesenlioğlu, Halk Bankasının daha iyi noktalara gelebilmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“2015 yılının ilk çeyreği itibariyle toplam aktiflerimizi 161.2 milyar liraya çıkararak toplamda 3 aylık dönemde yüzde 3.8 artış elde ettik. Toplam kredilerimizi, 2014 yılı sonuna göre yüzde 6.3 artırarak 143 milyar liraya yükseltip odak noktamız olan KOBİ Bankacılığı alanında da büyümemizi sürdürdük. KOBİ kredilerinin de dahil olduğu ticari kredilerimizde yüzde 6.9 artışla 81.8 milyar lira seviyesine ulaştık. Bu çalışmalarımız neticesinde bankamızın ilk çeyrek karı, 584 milyon lira olarak gerçekleşti.”

Halkbank’ın ilk çeyrek karı 584 milyon lira ile Benzer Yazılar:

11 Temmuz 2015 Saat : 9:54

Halkbank’ın ilk çeyrek karı 584 milyon lira Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."