IEA/Fatih Birol: Petrol 2017’de 80 dolara çıkabilir


Wall Stret Journal’ın (WSJ) haberine göre Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) başkanı Fatih Birol ile yapılan bir mülakatta, petrol fiyatlarının 2017’de tırmanmaya başlayacağını ve gelecek yıllarda varil fiyatının 80 dolara ulaşabileceğini ifade eden Birol, 50 dolar ve altındaki varil fiyatının sürdürülebilir olmadığını belirtti.

Ham petrol geçtiğimiz yıl, küresel üreticilerin piyasa payı için verdikleri mücadeleden dolayı oluşan arz fazlasının ısrarcı olmasının etkisiyle yaklaşık yüzde 40 değer kaybetmişti. Küresel petrol arzının yüzde 40’ını sağlayan NATO üyesi üretici ve tedarikçi ülkelerin bu hafta Cuma günkü toplantıda, üretim miktarının azaltılıp azaltılmaması konusu görüşülecek. Beklentilerin çoğunluğu, üretim miktarında değişikliğe gidilmeyeceği yönünde.

IEA/Fatih Birol: Petrol 2017’de 80 dolara çıkabilir ile Benzer Yazılar:

2 Aralık 2015 Saat : 9:22

IEA/Fatih Birol: Petrol 2017’de 80 dolara çıkabilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."