İngiltere 3. çeyrekte beklentinin altında büyüdü


İngiltere ekonomisi 2015’in 3. çeyreğinde beklentilerin altında büyüdü. Ekonomideki soğumada imalat sektöründeki daralma ve inşaat sektörünün 2012’den beri en büyük daralmayı kaydetmesi etkili oldu ve İngiltere’nin küresel çaptaki dalgalanmalardan etkilenebileceğini gösterdi.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre ekonomi söz konusu dönemde % 0.5 büyüdü. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin beklentisi %0.6 büyümeydi. Ekonomi bir önceki çeyrekte %0.2 büyüme kaydetmişti.

Açıklanan bu veri, gelişen ülkelerdeki yavaşlamadan kaynaklı olarak ülkede büyüme beklentilerinin zarar gördüğüne işaret edebilir. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney Pazar günü yaptığı açıklamada gerekmediği taktirde faizlerde bir artırıma gidilmeyeceğini kaydetmişti.

İngiltere 3. çeyrekte beklentinin altında büyüdü ile Benzer Yazılar:

27 Ekim 2015 Saat : 5:18

İngiltere 3. çeyrekte beklentinin altında büyüdü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."