İngiltere Maliye Bakanı: Bütçe Brexit için sağlam bir platform temin ediyor


İngiliz Parlamentosu’nda bahar dönemi bütçe düzenlemelerini açıklayan Hammond, yeni bütçenin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkışa hazırlanan İngiltere için sağlam bir platform oluşturacağını söyledi.

Hammond, bağımsız Bütçe Sorumluluk Ofisi’nin (ORB) bu yıl İngiltere’nin ekonomik büyüme tahminini yüzde 1,4’ten yüzde 2 seviyesine çıkardığını, 2018 için büyüme tahminin ise yüzde 1,7’den yüzde 1,6 seviyesine çekildiğini söyledi.

İngiltere’nin G-7 ülkeleri arasında geçen yıl kaydettiği büyüme ile Almanya’nın ardından ikinci sırada geldiğini hatırlatan Hammond, “Bütçemiz ölçülerimiz göre davranmamızı gerektiren bir bütçe.” ifadesini kullandı.

Hammond, İngiltere’nin 2017-2018 dönemi için borçlanma tahmininin 59 milyar sterlinden 53,8 milyar sterline, 2018 yılı için ise 46,5 milyar sterlinden 40,8 milyar sterline çekildiğini bildirdi.

İngiltere’nin borçlanma ihtiyacının 2020’de 20,6 milyar sterline kadar indirilmesini hedeflediklerini belirten Hammond, gelecek 5 yıl boyunca toplam kamu borcunun yaklaşık 23,5 milyar sterlin seviyesinde azaltılmasının hedeflendiğini kaydetti.

İngiltere Maliye Bakanı: Bütçe Brexit için sağlam bir platform temin ediyor ile Benzer Yazılar:

8 Mart 2017 Saat : 6:26

İngiltere Maliye Bakanı: Bütçe Brexit için sağlam bir platform temin ediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."