İngiltere’de Dil Eğitimi için Asba Yurtdışı Eğitim


İngiltere’de Dil Eğitimi için Asba Yurtdışı Eğitim 

İngilizce gibi bir dil günümüzün evrensel niteliğe sahip bir dil ile tüm dünyada bilinen ve konuşulan bir dildir. Bu amaçla bu dili öğrenmek bizi bir seviye öne taşıyarak gelişen bir çok güncel olaylara daha yatkın olabilmemizi sağlayacaktır. Bu açıdan İngiltere dil okulları ile eğitiminin İngilizcenin sık konuşulduğu ve ana dili olduğu İngiltere’de görülmesi, o ülkenin kültürünü tanıma açısından daha kolay ve öğretici olacaktır. İngiltere’de dil eğitimi belirli standartlar içerisinde düzenli ve sistemli bir şekilde olmaktadır. 7 ve 15 kişilik sınıflardan oluşan dil eğitimlerinde haftalık 15 saate yakın bir dil eğitimi sırasında yabancı uyruklu öğrencilerin İngilizce öğrenebilme oranına özen göstermektedirler. Böylece belirli bir dil eğitimi uygun ve ihtiyacı olan kişilere verilerek İngiltere’de dil eğitimi başarılı bir şekilde sağlanmış olmaktadır. İngilizce dil eğitimleri haftalık 20 veya 25 dersten oluşabilmektedir. Bu öğrencilerin alacağı İngilizce eğitimine göre farklılık göstermektedir. Çünkü İngiltere’de dil eğitimi alacak bireyler için önce bu kurslarda belirli bir seviye sınavına tabi tutularak eşleştirilmekte ve açılan sınıf kontenjanları buna göre belirlenmektedir.

İngiltere küçük bir ülke olması bir yana öğrenci nüfusu bakımından oldukça geniş bir ortalamaya sahip bir ülkedir. Bu açından birçok ülkeden yabancı uyruklu kişiler İngiltere’de yurtdışı eğitim görerek dillerini geliştirmektedirler. Buna karşın öğrenciler İngiltere’ye kolay uyum sağlarken severek ve isteyerek ister istemez bir İngilizce diline sahip olabilmektedirler. İngiltere tarihi geniş ve kozmopolitan bir ülke olarak, dünyanın birçok alanında söz sahibi olan bir ülkedir. Her yıl Londra’yı 15 milyon turistin ziyaret ettiği İngiltere’de, birçok açıdan geniş bir yelpazeye hizmet vererek bu anlamda dil eğitimlerine de hemen hemen İngiltere’nin her kentinde geliri sağlama açısından yurtdışı dil eğitim merkezleri kurmuştur. Türkiye’den İngilterede dil okulu eğitimi gören bir birey 2 saatlik bir zaman farklı bulunduğundan gün içindeki 2 saatlik zaman anlamında İngiltere’de eğitim gören bireyleri etkilemeyecektir. Bu sayede ailesi ile rahatça iletişim kurabilecek, Türkiye’ye hava yolu ile 4 saat süren yolculuğunda herhangi bir sıkıntı çekmeyecektir.

Eğer yurtdışında dil eğitimi programı için İngiltere’yi düşünüyorsanız Asba Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketinin İngiltere’de çok defa bulunmuş olan yurtdışı eğitim danışmanlarıyla mutlaka görüşün.

 

İngiltere’de Dil Eğitimi için Asba Yurtdışı Eğitim ile Benzer Yazılar:

10 Nisan 2015 Saat : 6:05

İngiltere’de Dil Eğitimi için Asba Yurtdışı Eğitim Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."