İran petrol arzını dondurmaya yönelik öneriyi reddetti


CBC News haberine göre, İran’ın OPEC temsilcisi, İran’ın petrol ihracatını yaptırımlar öncesi seviyeye kadar artıracağını söyledi.

İran Çarşamba günü dört büyük petrol üreticisinin üzerinde anlaştığı petrol arzını dondurmaya yönelik teklifi reddedetti. İran Petrol Bakanı, Tahran’ın petrol arzını dondurmaya yönelik bir niyetinin bulunmadığını söyledi.

İran’ın OPEC temsilcisi Mahdi Asali, İran’ın petrol ihracatını yaptırımlar öncesi seviyeye ulaşana kadar artıracağını belirtti.

İran’dan yapılan açıklama, Rusya, Suudi Arabistan, Katar ve Venezuela’nın Katar’daki toplantıda petrol arzını Ocak’taki üretim seviyesinde dondurma konusunda koşullu olarak anlaşmasının bir gün sonrasında geldi. Petrolün varil fiyatı bu yıl son 13 yılın en düşük seviyelerine kadar gerilemişti.

İran petrol arzını dondurmaya yönelik öneriyi reddetti ile Benzer Yazılar:

17 Şubat 2016 Saat : 6:22

İran petrol arzını dondurmaya yönelik öneriyi reddetti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."