İslami finansta Türkiye parlak nokta olabilir


Türkiye, seçimlerin ardından, kötü bir yıl yaşayan İslami finans sektörü için parlak bir nokta olabilir.

İki Türk bankası, Kuveyt Türk ve Albaraka Türk, bu hafta, AK Parti’nin seçimler sonucu parlamentoda çoğunluğu kazanmasının ardından, uluslararası sukuk ihraçlaarının pazarlamasını yapacak ve bu durum, Şeriat hükümlerine uygun menkul kıymetlerin işlem gördüğü piyasada bir canlanmaya neden olabilir. Haziran ayındaki seçimlerden sonra sukuk satışlarında azalma olmuş ve borsada işlem gören en büyük kamu bankası olan Halkbank, İslami kurallara uygun çalışan bir katılım bankası kurma planlarını durdurmuştu.

Dubai merkezli hukum şirketi olan ve İslami kurallara göre yapılan anlaşmalarda uzman King & Spalding LLP’nin ortağı Rizwan H. Kanji, “Beklenemeye alınan birçok işlem şimdilerde yeniden gündeme alınıyor,” dedi ve “Türkiye’de katılım bankacılığındaki büyümenin bir sonraki safhasındayız” şeklinde görüş bildirdi.

İslami finansta Türkiye parlak nokta olabilir ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2015 Saat : 8:20

İslami finansta Türkiye parlak nokta olabilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."