Japonya’da hizmet sektörü 3 ayın en düşük seviyesine ulaştı


Japonya’da hizmet sektörü 3 ayın en düşük seviyesine ulaştı

Au Jibun Bank’ın açıkladığı hizmet sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI) Kasım ayında 50.3 seviyesine düştü ve Kasım ayında üç ayın en yavaş hızında büyüdü.

Japonya’nın hizmet sektörü faaliyeti, Kasım ayında üç ayın en yavaş hızında büyüdü.

Au Jibun Bank’ın açıkladığı hizmet sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI), Kasım ayında 53.2’den mevsimsellikten arındırılmış 50.3’e düşerek Ağustos’tan bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

50 seviyesinin üzerindeki rakam sektörde genişlemeyi işaret ederken, bu seviyenin altı daralmayı gösteriyor.

Anketi derleyen S&P Global Market Intelligence’den ekonomist Laura Denman, yumuşak manşet rakamının arkasında “girdi maliyeti oranları ve satış fiyatı enflasyonunun ilgili tarihsel ortalamalarının oldukça üzerinde kalmasıyla birlikte belirgin kalan” enflasyonist baskılar olduğunu söyledi.

Perşembe günü yapılan ayrı bir hükümet anketi, Japonya’nın Tüketici Güven Endeksinin, 40 yılın en hızlı artışına işaret eden fiyat enflasyonu göz önüne alındığında, Kasım ayında Haziran 2020’den bu yana en düşük seviyeye gerilediğini gösterdi.

Japonya’da hizmet sektörü 3 ayın en düşük seviyesine ulaştı ile Benzer Yazılar:

5 Aralık 2022 Saat : 12:39

Japonya’da hizmet sektörü 3 ayın en düşük seviyesine ulaştı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."