JPMorgan: Fed normalizasyonu ABD bankalarına ve yabancı bankalara baskı yapabilir


Alex Roever önderliğindeki JP Morgan stratejistleri, 2.3 trilyon dolar değerindeki Fed rezervlerinin “oldukça belirgin bir düşüş” kaydederek 500 milyar dolara inmesinin, bankalara baskı yapabileceğini bildirdi. Böyle bir durum, bankaların, yüksek kaliteli likit varlık ihtiyaçlarını gidermek veya bilanço tablolarını küçültmek adına alternatif varlıklar bulmalarını gerektirebilir.

JPMorgan ekonomistleri, Fed’in mortgage destekli tahvil kullanımını 2018 ilkbaharından itibaren “yavaşça ve aşamalı olarak” bitireceği beklentisinde. JPMorgan ekonomistleri, bunun yanı sıra, Fed’in “yeni optimal” bilanço tablosuna, 500 milyar dolar değerinde rezerv fazlasıyla birlikte, 2024 yılının başlarında ulaşacağını öngörüyor.

JPMorgan: Fed normalizasyonu ABD bankalarına ve yabancı bankalara baskı yapabilir ile Benzer Yazılar:

3 Nisan 2017 Saat : 6:31

JPMorgan: Fed normalizasyonu ABD bankalarına ve yabancı bankalara baskı yapabilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."