JPMorgan: TCMB gelecek ay gecelik faizi 25 bp düşürebilir


JPMorgan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) gelecek ay gecelik borç verme faizini 25 baz ğua düşürebileceğini kaydetti.

JPMorgan ekonomisti Yarkın Cebeci, e-posta notunda, politika yapıcıların gelecek ay geceli borç verme faizini 25 baz puan indirmesini beklediğini beirtti.

Cebeci, TCMB’nin gelecek ay faiz koridorunun tavanını 25 baz puanlık idirerek politika sadeleştirmesini tamamlaması beklediğini kaydetti.

JPMorgan: TCMB gelecek ay gecelik faizi 25 bp düşürebilir ile Benzer Yazılar:

22 Eylül 2016 Saat : 6:35

JPMorgan: TCMB gelecek ay gecelik faizi 25 bp düşürebilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."