Kanada Merkez Bankası faizi değiştirmedi


Kanada Merkez Bankası politika faizini beklendiği gibi değiştirmeyerek %0,5’te tuttu. Bankadan yapılan açıklamada ekonomik toparlanmanın öngörüldüğü gibi gelişme kaydettiği belirtildi.

Banka faiz oranını Temmuz’dan beri %0.5’te tutuyor. Merkez Bankası, Temmuz ayında % 0,75 olan gecelik faiz oranını % 0,50’ye indirmişti. Bloomberg anketine katılan 33 ekonomist de faizlerde değişim beklemiyordu.

Kanada Merkez Bankası faizi değiştirmedi ile Benzer Yazılar:

2 Aralık 2015 Saat : 9:22

Kanada Merkez Bankası faizi değiştirmedi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."