KARDEMİR’den yüzde 10 ilave istihdam kararı


Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “istihdam seferberliği” çağrısı doğrultusunda mevcut çalışan sayısını, yüzde 10 ilave istihdam ile artırma kararı aldı.

KARDEMİR’den yapılan yazılı açıklamada, şirketin, özellikle 2002’den bu yana sürdürdüğü yatırımlarla teknolojisini yenilediği, kapasitelerini artırdığı, katma değeri yüksek ürün çeşitliliği sağladığı belirtildi.

Üretimlerin bugün için 2,5 milyon ton seviyelerine doğru çıktığı, ürün portföyüne başta ray olmak üzere, ağır profil, çubuk ve kangal gibi katma değeri yüksek yeni ürünler eklendiği ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “istihdam seferberliği” çağrısına istinaden şirket yönetim kurulunun, mevcut çalışan sayısının, yüzde 10 ilave istihdam ile artırılmasına karar verdiği bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“İŞKUR’a kaydı bulunan, 1987 ve sonrası doğumlu olup, Karabük nüfusuna kayıtlı, endüstri meslek liselerinin, meslek yüksek okullarının, teknik eğitim fakülteleri ve teknik okulların makina, metal, metalurji malzeme, döküm, tesviye, elektrik, elektronik, motor, otomasyon, elektronik haberleşme ve raylı sitemler bölümlerinden mezun, son 3 ayda işsiz (sigortasız) olan, erkekler için askerlik yükümlülüğü bulunmayan, ağır ve tehlikeli iş koşullarında çalışabilir yeterliliği olan adaylarla, mesleki yeterlilik mülakatları yapılarak ilave istihdam gerçekleştirilecektir.”

Başbakanlık tarafından başlatılan “Her İle Bir Okul” kampanyası kapsamında ve 2014’te Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol doğrultusunda da KARDEMİR Anadolu İmam Hatip Lisesi ve külliyesinin, şirket tarafından Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi olarak yaptırılmasına karar verildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yenişehir Mahallesi bölgesinde, arsası da şirkete ait olan yaklaşık 7,5 dönümlük alanda kurulacak 32 derslikli KARDEMİR Anadolu İmam Hatip Lisesi ve külliyesi için imar tadilatı ve proje süreçleri tamamlanan okulun temelinin, şirketin ve Karabük’ün kuruluşunun 80. yıl dönümü olan 3 Nisan 2017 tarihinde atılması kararlaştırılmıştır.”

KARDEMİR’den yüzde 10 ilave istihdam kararı ile Benzer Yazılar:

8 Mart 2017 Saat : 6:25

KARDEMİR’den yüzde 10 ilave istihdam kararı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."