Küresel hisse senetleri bu hafta baş döndürdü


Hisse yatırımcıları yoğun bir hafta geçirdiler. Dünya genelinde gerilemeler ve ralliler yaşandı. Çin ve Avrupa’da hisse senetleri en az üç yılın en büyük yükselişini kaydetti.

Yunanistan krizinde anlaşmaya yaklaşıldığı iyimserliği ile Stoxx Europe 600 Endeksi Perşembe ve Cuma günü yüzde 4.3 yükseliş gösterdi ve 2011’den bu yana en büyük iki günlük artışı kaydederek önceki kayıpları sildi. Şanghay Bileşik Endeksi iki seansta yüzde 11 artış gösterdi ve yaklaşık 7 yılın en sert yükselişini kaydetti. Standard & Poor’s 500 Endeksi Cuma günü yüzde 1.2 yükseldi ve haftalık kaybı sildi.

Yatırımcılar hafta içerisinde gelen düşüşlerle bazen yükseliş beklentisine girmiş olmaktan pişmanlık duymuş olsalar da küresel piyasalarda haftanın sonunda gelen artışlar yatıştırıcı etki yarattı. Geçtiğimiz ay piyasalarda türbülans hakimdi. Chicago Board Options Exchange Volatilite Endeksi Cuma günü yüzde 16 geriledi ve yılın en büyük düşüşüne işaret etti.

Küresel hisse senetleri bu hafta baş döndürdü ile Benzer Yazılar:

11 Temmuz 2015 Saat : 9:53

Küresel hisse senetleri bu hafta baş döndürdü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."