Küresel hisseler 3.3 trilyon $ kayıp verdi


Küresel büyümenin yavaşladığı endişesinin yoğunlaşması ile birlikte finans piyasalarındaki türbülans ivmelendi ve Dow Jones Industrial Average Endeksi’ni düzeltmeye girdi. Diğer hisse göstergeleri de 201’den bu yana en büyük kayıpları verdi.

Çin’in yuanı devalüe etme kararı gelişen piyasalarda satış dalgasına yol açtı ve küresel hisse senetlerinin değerinden 3.3 trilyon dolardan fazla bir miktar silindi. Ekonomik büyümenin yavaşladığı endişesi, güçlü dolar ve petrol fiyatlarındaki düşüşün şirket karlarını aşağı çektiği ve Fed’in 2006’dan bu yana ilk kez faizleri artırmaya hazırlandığı bir dönemde yaşanıyor.

Tennessee merkezli Quintium Advisors LLC CEO’su George Hashbarger, “Bu yılın büyük çoğunluğunda insanlar bardağın dolu tarafını gördüler, ancak son 48 saatte bardak insanlara daha boş görünüyor” dedi.

Küresel hisseler 3.3 trilyon $ kayıp verdi ile Benzer Yazılar:

22 Ağustos 2015 Saat : 8:49

Küresel hisseler 3.3 trilyon $ kayıp verdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."