Küresel Piyasalar: ABD hisseleri gerilerken dolar yükseldi, bakır sert düştü


ABD’de teknoloji hisseleri, Apple’ın hayal kırıklığına uğratan kar açıklamalarının ardından rekor seviyelerinden geriledi. Dolar, yatırımcılar Fed’in Çarşamba günü açıklayacağı kararlarını beklerken güçlendi. Bakır vadelileri, metalin satışlarının derinleşmesiyle sert düştü.

Nasdaq 100 Endeksi, Apple’ın olumsuz kar açıklamalarıyla Mart ayından bu yana olan en büyük düşüşünü sergiledi. Emtia üreticileri, bakırın endüstriyel metaller içerisinde en çok kaybeden olmasıyla birlikte yüzde 1 geriledi. Avrupa hisseleri, 20 ayın en yüksek seviyesinden aşağı yönde hareket etti. 10 yıl vadeli Hazine tahvillerinin faizi, devletin uzun vadeli tahvil ihracına başlayacağını bildirmesinin ardından yükselişini sürdürdü. Ham Petrol , ABD’de stokların tahminlerden daha az azaldığını gösteren veriyle kayıplarını sildi ve yatay seyretti.

Küresel Piyasalar: ABD hisseleri gerilerken dolar yükseldi, bakır sert düştü ile Benzer Yazılar:

4 Mayıs 2017 Saat : 12:32

Küresel Piyasalar: ABD hisseleri gerilerken dolar yükseldi, bakır sert düştü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."