Küresel Piyasalar: Dolar “temkinli” hava ile sakin, hisseler yön arıyor


Yatırımcılar, ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmasına ilişkin ilerlemelerin dikkatleri üzerine çekmeye devam etmesi ile birlikte, haftaya temkinli başladı ve buna bağlı olarak, hisse senetleri ve tahviller yatay seyretti. Petrol, Libya’daki çatışmaların artmasının arz endişelerini güçlendirmesi sonrası değer kazandı.

Stnadard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks vadeli kontratları, ABD’de gösterge endeksin geçen haftayı altı ayın zirvesine çıkmasına yardımcı olan kazançlarla kapamasının ardından hafifçe gerilerken, Stoxx Europe 600 Endeksi fazla değişmedi. Şanghay’da ralli etkisini kaybederken, Tokyo’da işlem gören hisse senetleri, yenin yükselmesinin etkisi ile geriledi. Sydney’de hisseler yükseldi ve Hong Kong’da ılımlı kazançlar vardı. ABD Hazine tahvilleri ve dolar, ABD Başkanı Donald Trump’ın büyümeyi destekleme konusunda Fed üzerindeki baskıyı artırmasının ardından sakin seyretti.

Petrol, OPEC üreticisi Libya’da çatışmalardaki artışın ABD’de aktif petrol sondaj kuyusu sayısında Mayıs ayından bu yana görülen en büyük artışı dengelemesinin ardından kazançlarını sürdürdü. Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde İstanbul’da “büyük çaplı” usulsüzlükler yapıldığını kaydetmesinin ardından Türk Lirası değer kaybetti.

Küresel Piyasalar: Dolar “temkinli” hava ile sakin, hisseler yön arıyor ile Benzer Yazılar:

8 Nisan 2019 Saat : 6:52

Küresel Piyasalar: Dolar “temkinli” hava ile sakin, hisseler yön arıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."