Küresel Piyasalar: Euro güç kazanırken altın geri çekildi


Euro, Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adayların münazarasının seçimi popülizm taraftarlarının kazanacağı endişelerini azaltması sonrası bir ayı aşkın sürenin en yüksek seviyesine çıktı. Dolar, Fed yetkililerinin borçlanma maliyetlerinin artırılma hızına ilişkin değerlendirmelerinin ardından kazançlarını sürdürürken, gelişen piyasa hisse senetleri yükselişine devam etti.

Avrupa ortak para birimi, merkezci aday Emmanuel Macron’un TV’deki münazarada üstün çıktığı yolundaki genel görüşün ardından önemli para birimlerinin çoğu karşısında değer kazandı. Bu durum, doların düşüşünü beşinci güne taşımasına yardımcı oldu ve yalnızca hafif bir yükseliş gösterebilen Avrupa hisseleri üzerinde baskı oluşturdu. Gelişen piyasa hisseleri diğerlerine göre daha iyi bir performans gösterdi ve bunun sonucu MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi yükselişini sekizinci güne taşıdı. Altın son beş günde ilk defa değer kaybetti.

Küresel Piyasalar: Euro güç kazanırken altın geri çekildi ile Benzer Yazılar:

21 Mart 2017 Saat : 4:56

Küresel Piyasalar: Euro güç kazanırken altın geri çekildi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."